لطفا به من انگیزه و انرژی بدهید!

انگیزه و انرژی - انگیزشی کنکور - آلفا مثبت

شاید براتون پیش اومده باشه که بعد از مدتی که از درس خوندنتون برای کنکور می گذره؛ به خاطر خستگی یا بی انگیزگی درس نمی خونید یا اینکه ساعت مطالعه تون میاد پایین. ما در این مقاله در مورد راهکارهای بالا نگه داشتن انگیزه و انرژی در طول مدت درس خوندن برای کنکور صحبت خواهیم کرد. با آلفا مثبت همراه باشید.

۱-خدا هواتونو داره

به قدرت خدا در همه کارها ایمان داشته باشین. ایمان داشته باشین که خدا، بهترین سرنوشت رو براتون رقم می زنه؛ سعی کنید که همیشه به یاد خدا باشین . قبل از درس خوندن، قبل از خواب با خدا راز و نیاز کنید و کمک بخواید. به خاطر داشته باشید که دعا و راز و نیاز، باعث آرامش،تقویت روحیه و حفظ انگیزه و انرژی شما می شه.

 

۲-همه می تونند، با انگیزه و انرژی باشید

مقایسه خودتون با دیگران و فکر کردن به اینکه دیگران چقدر مطالعه کرده اند، چطور تست می زنند، در فلان درس ها قوی هستند و… فقط بخشی از انرژی و انگیزه شما رو می گیره. همین فکر های جانبی، مثل مقایسه خود با دیگران یا اعتماد نداشتن به توانایی های خودتون، باعث میشه تا انگیزه داوطلبان برای مطالعه افت کنه. باید این رو باور داشته باشیم که همه می تونند موفق شوند؛ به شرطی که با انگیزه درس بخونند و با انگیزه بمونند. برای این کار، ذهنتون رو از اینکه چقدر درس خونده اید و در چه سطحی هستید خالی کنید و فقط به برنامه تون فکر کنید و مطمئن باشید که موفق خواهید شد.

 

۳-هدف داشته باشید

اگر هدف خاصی از کنکور دادن نداشته باشید یا اینکه هدفتون براتون چندان محکم و دلچسب نباشه با کمترین سختی مسیر، دست از هدفتون می کشید. داشتن هدف بزرگ، یکی از اصلی ترین راهکارهای بالا بردن انگیزه هست، برای کنکورتون هدف داشته باشید و خودتون رو در شرایطی که دوست دارید تصور کنید؛ این بهتون کمک میکنه که با انگیزه و انرژی درس بخونید و پیش برید. سعی کنید هدفای بزرگ و ویژه ای رو داشته باشید تا انگیزه تون بیشتر بشه.

۴-سختی ها رو تحمل کنید

شاید براتون پیش اومده که با یکم سخت تر شدن شرایط تمام انگیزه و انرژی خودتون رو از دست دادین و نا امید شدید مثلا وقتی با مباحث سختی مواجه می شید و از پس خوندن اون بر نمی آید یا اینکه چندین تست را اشتباه می زنید یا در آزمون های آزمایشی، رتبه خوبی را کسب نمی کنید؛ بلافاصله نا امید شده و دست از تلاش بر می دارید.اینو  یادتون باشه که هیچ کاری به راحتی تموم نمیشه و هیچ هدفی به راحتی به دست نمیاد و برای هر کاری باید تلاش کرد. پس سختی ها رو تحمل کنید و به تلاشتون ادامه بدید.

 

۵-ذهنتون رو آزاد کنید

نا امیدی و استرس می تونه تاثیر عمیقی داشته باشه ،باعث میشه ما زمانی که تحت فشار هستیم دچار اشتباهاتی بشیم.گاهی ممکنه فکر کنکور و باید ها و نباید های اون، ذهنتون رو به سختی مشغول کنه، اما لازم نیست که پیوسته نگران باشین، این کار باعث می شه تا انگیزه و انرژی شما تحلیل رفته و کار چندانی رو پیش نبرید؛ پس به جای فکر کردن به آنچه که هنوز اتفاق نیافتاده، باید با انگیزه و پر انرژی و با توان مثال زدنی پیش برید.

 

۶- با افراد پر انرژی معاشرت کنید

همه ی ما در اطرافیان خودمون افراد پرانرژی رو داریم که دارای شور و شوق زیادی هستند و می تونند به همه انرژی زیادی تزریق کنند؛ وقتی که انگیزه تون رو از دست می دید پیش اونا رفته و با اونا گپ و گفتی داشته باشید. بودن در کنار این افراد باعث میشه که به طور مداوم کلمات مثبت و انرژی زا بشنوید و این باعث آرامش شما میشه و انگیزه و انرژی شما رو دو چندان می کنه. همچنین سعی کنید از بودن با افراد با انرژی منفی دوری کنید.

۷-برنامه تون رو به چندین برنامه کوچکتر تبدیل کنید

حتما تا به حالا بارها و بارها به حجم و مقدار زیادی از درس هاتون  فکر کرده اید و بابت اونا نگران هم شدید اما اینم بدونید که قرار نیست همه ی این درسا رو در یک زمان کم بخونید؛ بلکه قراره توی یک مدت چندماهه اونا رو تموم کنید. پس بهتره که برای مطالعه این حجم دروس، یک برنامه ریزی خوب بلند مدت داشته باشید  که شامل مطالعه روزانه، هفتگی و ماهانه باشه. اونموقع خودتون خواهید دید که با انجام هدف های کوچک ترتون توی مطالعه درساتون  چقدر انگیزه و انرژی تون بالا میره.

 

۸-استراحت کنید

اینو یادتون باشه که کنکور فقط و فقط درس خوندن نیست، اگر کنار مطالعه تون استرحتی نباشه، سطح یادگیری تون میاد پایین و اینو فراموش نکنید که تمرکز اصلی مطالعه خودتون رو در بازه ای قرار بدید که در اون بازه احساس بهتری دارید. ورزش روزانه و هر عامل دیگه ای رو که بتونه روی روحیه شما اثر مثبت بذاره، توی برنامه تون جا بدید.

 

نظرات ارزشمند خودتون رو با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط


پکیج جامع برنامه ۴ ماهه ویژه فارغ التحصیلان تجربی

قبل از هرچیزی اول میخوام ببرمت اون لحظه ای که قراره نتایج کنکور ۹۶ رو اعلام کنند! اون لحظه ای...

۲۲ دی ۱۳۹۵
شیمی کنکور

روش مطالعه شیمی کنکور | چگونه شیمی رو ۱۰۰ بزنیم ؟

چگونه شیمی رو ۱۰۰ بزنیم؟| مطالعه شیمی کنکور به روش رتبه های تک رقمی کنکور سخت است؛ اصلاً رتبۀ خوب...

۰۱ آذر ۱۳۹۵

کانال تلگرام ویژه سومی ها | کانال تلگرام کنکوریهای۹۷

کانال تلگرام سال سوم | کانال تلگرام کنکور۹۷ سلااااام سلام به دوستای گل سوم خب تو پست قبلی به اندازه...

۱۳ فروردین ۱۳۹۶

نظرات کاربرانارتباط با ما
  • شماره تماس :
    03136854427
  • پست الکترونیکی :
    alphamosbat@gmail.com
  • ارتباط مستقیم از طریق تلگرام :
    https://telegram.me/alphamosbat96
همین حالا عضو شو !
شبکه های اجتماعی
درباره ما

ما آلفا مثبتی ها کارمونو از مهر ماه 1390 با یه وبلاگ کوچولو شروع کردیم و الان وارد ششمین سال فعالیت خودمون شدیم . ما اینجا از شهرهای دور و نزدیک جمع شدیم تا با کمک هم ، شما رو به رویاهای خوشگلتون برسونیم ... ادامشو بخون...