انگیزه درونی!

انگیزه درونی

انگیزه درونی ، مهم‌ترین عامل قبولی در کنکور

اگر شما هم جزء کسانی هستید که برای قبول شدن در این امتحان مهم درس می‌خوانید، آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که انگیزه درونی شما چیست و هدف شما تا چه اندازه برای‌تان مهم و ارزشمند است و حاضرید به خاطر آن‌ چه کارهایی کنید؟

به هر میزان که هدف برای‌تان ارزش داشته باشد انگیزه‌ی شما نیز قوی‌تر خواهد بود و می‌توانید در پیروی ازبرنامه‌ریزی برای کنکورمصمم‌تر و ثابت‌قدم‌تر عمل کنید. افزایش انگیزه زمانی به وجود می‌آید که هدف ارزشمند باشد و تنها در این حالت است که حاضر خواهید بود موانع سخت را پشت سر بگذارید. حتی اگر آن موانع عادت‌های بدتان باشد سعی می‌کنید آن‌ها را به حداقل برسانید. هر چه زمان می‌گذرد به این آزمون نزدیک‌تر می‌شوید و وقت شما کم‌تر می‌شود. آیا کارهایی که در طول یک روز انجام می‌دهید با ارزش‌ها و هدف‌‌ شما هم‌جهت است یا زمانی را که باید برای درس خواندن صرف کنید به انجام دادن کارهای دیگری می‌پردازید؟

فکر کردن به هدف موجب می‌شود انگیزه درونی و استعدادهای درونی شما برانگیخته شود. اگر واقعاً به قبولی در کنکور می‌اندیشید پیشنهاد می‌کنم تمام عادت‌های روزانه‌ی خود را یادداشت کنید تا بتوانید از عوامل اتلاف وقت بپرهیزید. شما می‌توانید همه چیز را تحت کنترل خود درآورید و از آن‌ها در راستای رسیدن به خواسته‌ی خود استفاده کنید. موفقیت شما ناشی از عملکرد خودتان خواهد بود نه بهانه‌ها، شرایط زندگی، شانس و حرف‌های دیگران؛ پس بر هدف خود تمرکز کنید.

عواملی که ما را از رسیدن به هدف بازمی‌دارند

ما انسان‌ها برای رسیدن به اهدافمان، درون خود میل و انگیزه درونی داریم، ولی باید به این نکته توجه داشت که در کنار این میل و انگیزه مقاومت‌هایی در درون ما به وجود می‌آید که ممکن است ما را از رسیدن به اهداف خود بازدارند.

از عوامل بازدارنده‌ی ما برای رسیدن به اهدافمان عبارت‌اند از:

۱٫ به کار بردن فعل‌های «نمی‌توانم» و «نمی‌شود»

۲٫ مشکلات پیش رو در زندگی هر فرد

 ۳٫ وجود افراد منفی‌‌باف در اطراف خود

پس باید این عوامل بازدارنده را شناسایی کرد و برای مقابله با آن‌ها میل و انگیزه درونی را تقویت کرد.

منبع: کانون

آلفامثبتی ها لایق موفقیت هستند!

Rating: 1.0. From 1 vote.
Please wait...
مطالب مرتبط


بهترینِ خود

بهترینِ خود!

بهترینِ خود باشید؛ همه می‌توانند معمولی باشند! سلام آلفامثبتی های گل چطورید؟! درسا تا الان خوب پیش رفتن؟ بچه ها...

۱۸ آبان ۱۳۹۶

منابع کنکور۹۶ | منابع سوالات کنکور ۹۶|منابع کنکور تجربی۹۶

منابع کنکور۹۶ |منابع کنکور سراسری ۹۶  در این پست منابع کنکور۹۶ که از سوی سازمان سنجش معرفی شده رو میتونید...

۱۶ آبان ۱۳۹۵
یاد بگیرید

یاد بگیرید و لذت ببرید

سلام دوستان آلفامثبتی امروز مقاله ای براتون آماده کردم که اگر با دقت بخونیدش ان شا الله میتونید هم یاد...

۳۱ تیر ۱۳۹۶

نظرات کاربرانارتباط با ما
همین حالا عضو شو !
شبکه های اجتماعی
درباره ما
آلفامثبت

ما آلفا مثبتی ها کارمونو از مهر ماه 1390 با یه وبلاگ کوچولو شروع کردیم و الان وارد ششمین سال فعالیت خودمون شدیم . ما اینجا از شهرهای دور و نزدیک جمع شدیم تا با کمک هم ، شما رو به رویاهای خوشگلتون برسونیم ... ادامشو بخون...